Często zadawane pytania:


0. Jakie są obostrzenia związane z Covid-19?
Obostrzenia sanitarne związane z Covid-19:
  • Konieczność zakrywania ust i nosa określona przez aktualnie obowiązujące przepisy epidemiologiczne.
  • Dezynfekcja dłoni przy wejściu na teren Bazy Lubelskiej Grupy Regatowej.
  • Przebywanie na terenie Bazy jednej grupy ćwiczebnej w danej jednostce czasu z wyjątkiem dnia rozgrywania regat.
  • Zakaz przebywania na terenie Bazy osób innych niż aktualnie biorące udział w szkoleniu, z wyjątkiem osób poproszonych o wejście na teren przez instruktora lub obsługę kursów.
1. Jak zapisać się na kurs?
Aby zapisać się na kurs należy wejść na stronę główną Lubelska Grupa Regatowa, gdzie znajduje się aktualna lista dostępnych kursów. Po wybraniu terminu kursu należy kliknąć "ZAPISY" i zostaniemy poproszeni o zalogowanie się na swoje konto w serwisie. Jeżeli nie posiadamy konta w serwisie należy się zarejestrować podając najważniejsze dane kontaktowe. Dane te są przechowywane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych RODO i wykorzystywane wyłącznie w celu ewentualnego powiadomienia o zmianach w organizacji kursu (np. ze względów pogodowych).
2. Gdzie znajdę listę moich kursów i inne informacje?
Wszystkie aktualne zapisy użytkownika dostępne są w zakładce "MOJE ZAPISY", gdzie istnieje możliwość usunięcia zapisu na dany termin kursu.
3. Kto może zapisać się na kurs?
Prowadzimy kursy dla dzieci od lat 7 (rocznikowo) na łódkach klasy Optymist, dla młodzieży od lat 14 na łódkach klasy Europa i Korsarz oraz dla dorosłych na łódkach klasy Korsarz, a także w ramach Podstawowego Kursu Żeglarskiego. Jeżeli interesuje Cię udział w kursie indywidualnym prosimy o kontakt bezpośredni w celu ustalenia, czy istnieje taka możliwość. Numer kontaktowy znajduje się w zakładce "KONTAKT".
4. Czy żeglarz musi umieć pływać?
Żeglarstwo jest zaliczane do sportów wodnych i większość czasu spędza się w łódce na jeziorze. Dziecko uczestniczące w kursie będzie wyposażone w kamizelkę asekuracyjną, ale nie może bać się wody. Podczas kursu uczymy także wywrotek i stawiania łódki, dlatego umiejętność pływania lub utrzymywania się na wodzie jest niezbędna.
5. Ile trwa kurs?
Kurs w klasie Optymist i Europa trwa 6 dni. Dla klasy Optymist i Europa zajęcia prowadzone są w dwóch turach: 3 godziny przed południem i 2 godziny po południu. Między zajęciami jest dwugodzinna przerwa na posiłek i w tym czasie opiekę nad kursantami przejmują rodzice lub opiekunowie. Kurs na Patent Żeglarza trwa dwa tygodnie z przerwą regeneracyjną w niedzielę. Zajęcia odbywają się w dwóch turach. Przed południem zajęcia praktyczne na wodzie, a po przerwie obiadowej zajęcia praktyczne na wodzie + wykłady. W drugim tygoniu kursu w sobotę przewidziany jest egzamin.
6. Co dostaję w pakiecie kursu?
W pakiecie kursu, każdy uczestnik otrzymuje zajęcia przez 6 dni pod opieką instruktora. Przez ten czas kursant zdobędzie niezbędną wiedzę merytoryczną i teorię żeglarską, a następnie weźmie udział w zajęciach na wodzie pod asystą motorówki. Każdy uczestnik otrzymuje także na czas kursu swoją łódkę, wraz z całym niezbędnym wyposażeniem oraz kamizelkę asekuracyjną i piankę. Ostatniego dnia kursu, będą zorganizowane regaty z pamiątkowymi dyplomami i upominkami.
7. Jaki jest koszt kursu?
Koszt kursu w klasie Optymist i Europa to 1000zł. Zadatek w wysokości 400zł płatny do 7 dni po zapisie oraz pozostała kwota minimum 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Koszt 12 dniowego kursu na patent żeglarza to 1650zł. Zadatek w kwocie 650zł płatny do 7 dni po zapisie oraz pozostała kwota minimum 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Oczywiście istnieje możliwość wpłaty całościowej kwoty jednorazowo.
8. Zapisałem się na kurs i opłaciłem miejsce, co dalej?
Wszystkie szkolenia zaczynają się w poniedziałek o godzinie 9.30 i kończą w sobotę regatami na zakończenie kursu. Prosimy o punktualne przybycie na teren bazy żeglarskiej, znajdującej się nad jeziorem Piaseczno pod adresem dostępnym w zakładce "KONTAKT". Znajdują się tam współrzędne i wskazówki dojazdu.
9. Co młody żeglarz powinien wziąć ze sobą na kurs?
Żeglarz powinien mieć ubranie zapasowe do przebrania oraz ręcznik, w razie zmoczenia. Czapkę od słońca i okulary, jeżeli jest to gorący i słoneczny dzień, a także wodę lub ulubiony napój. Mile widziane są także buty do wody (np. z neoprenu) lub inne, które będzie można zamoczyć. Konieczne jest też zabranie ze sobą uśmiechu i dobrego humoru, gdyż zabawa będzie znakomita :)
10. Co jeżeli nie ma wiatru lub jest bardzo zła pogoda?
Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Instruktorzy dokładnie śledzą i analizują prognozy pogodowe, więc nie ma obawy o bezpieczeństwo na kursie. Dzięki szybkiej motorówce, w razie nagłego załamania pogody instruktor jest w stanie zholować łódki do brzegu w ciągu kilku minut. Natomiast z drugiej strony, jeżeli pogoda jest zupełnie bezwietrzna, kursanci mają zapewnione inne atrakcje np. kurs wiązania węzłów lub pokazy filmów żeglarskich.
11. Mam inne pytania i wątpliwości, co mam zrobić?
W razie pytań lub wątpliwości na które nie ma odpowiedzi w tej sekcji, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce "KONTAKT".
12. Chcę edytować lub usunąć moje konto w serwisie, jak to zrobić?
W celu modyfikacji danych lub chęci usunięcia konta z serwisu prosimy o wiadomość wysłaną z maila na który zostało założone konto pod adres: lubelskagruparegatowa@gmail.com